Kontakt

Mattias Olsson
VD
+46 (0)457-45 06 54
mattias.olsson@u-lift.se

Försäljning/Marknad

Torsten Pisch
Försäljning lyftar / luftfjädring
Tel: +46 (0)457-45 06 51
torsten.pisch@u-lift.se

Beredning / Planering / Lager

Malin Boqvist
Beredning / planering / lager / ordermottagning
Tel: +46 (0)457-45 06 31
malin.boqvist@u-lift.se

Teknisk support/Reservdelar

Johan Sandin
Reservdelar / support luftjädring / bakgavellyftar
Tel: +46 (0)457-45 06 84
johan.sandin@u-lift.se

Krister Andersson
Reservdelar / support bakgavellyftar / luftjädring
Tel: +46 (0)457-45 06 13
krister.andersson@u-lift.se

Inköp/Produktion

Jörgen Cederberg
Inköp / lager / beredning / produktion 
Tel: +46 (0)457-45 06 57
jorgen.cederberg@u-lift.se

Jim Johansson
Inköp / lager / beredning / produktion
Tel: +46 (0)457-45 06 61
jim.johansson@u-lift.se

Benny Båth
Inköpschef
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)381-66 90 04
benny@ydreskap.se

Konstruktion

Tomas Michelsberg
R & D Manager
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 73
tomas.michelsberg@eurolans.se

Hans Håkansson
+46 (0)457-45 06 17
hans.hakansson@u-lift.se

Martin Biermann
+46 (0)457-45 06 63
martin.biermann@u-lift.se


U-Lift AB
Box 91
SE-370 11 Backaryd

Besöksadress:
Försäljning/ produktion: Värmansmålavägen.
Montering/gods: Värendsvägen 7.

Öppettider växeln helgfria vardagar:
Måndag-Torsdag: 08.00-17.00
Fredag: 08.00-16.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Övriga tider hänvisar vi till vår jourtelefon för teknisk support samt våra direktnummer.

Tel: +46 (0)457-45 06 50
Fax: +46 (0)457-45 00 62
Jourtel: +46 (0)703-525 705, för rådgivning och support vardagar 16.00-22.00.

VAT: SE5563650075-01

 

Läs mer om våra övriga varumärken samt för övriga kontakter, se www.nordicvehicle.se